wtorek, 7 października 2014

Komu newsa?

Na naszym fanpage'u najczęściej informujemy o eventach, na które się wybieramy, wrzucamy zajawki grafik gier nad którymi pracujemy, lub też dzielimy się recenzjami naszych tytułów. Generalnie większość naszych wpisów poświęcona jest sprawom aktualnym, nie cierpiącym zwłoki. W tej bieganinie postów często może umknąć kluczowa informacja o dacie premiery, cenie czy też miejscach gdzie można kupić nasze tytuły. Poniżej postaram się uporządkować pewne informacje związane z naszą działalnością w nadchodzących miesiącach.

Kończymy prace nad grą, którą wydaje Wydawnictwo ALTER dzięki współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury. Mamy już wszystkie elementy, które właśnie nasi graficy przygotowują do druku. Lada dzień pliki trafią na matryce w drukarni. Wkrótce (czytaj: do dwóch tygodni) wrzucimy komplet elementów do gry oraz instrukcję.Data premiery: przełom października i listopada 2014 r.
Cena: prawdopodobnie 109 zł
Byle do pierwszego

Natłok pracy oraz wydanie po drodze kilku tytułów opóźniło datę premiery naszej, jedynej jak dotąd, gry niehistorycznej - Byle do pierwszego. Mamy oczywiście wszystkie zasady gry oraz napisaną instrukcję. Nasza graficzka – Zuza Wollny – stworzyła także ilustracje do większości kart. Mamy nadzieję, że gra ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Wydawnictwa ALTER.
Król Żebraków

Ha! To nasz najnowszy projekt, nad którym zaczynamy prace. Mamy ciekawy pomysł zarówno na fabułę jak i mechanikę. Wkrótce zdradzimy więcej szczegółów, gdy tylko skończymy konsultacje z jednym z bardzo poczytnych polskich pisarzy.  Gra zostanie wydana w 2015 roku. 


Gdzie można kupić nasze gry?

Przede wszystkim uruchomiliśmy sklep na stronie Wydawnictwa ALTER. W tym miejscu kupicie Rok 1863, Przepustkę a najdalej za miesiąc również Piekło okopów. Niebawem nasze tytuły wrzucimy na specjalne konto na Allegro. Wiele niepublikowanych wcześniej grafik oraz zdjęć wrzucamy na nasz profil na Pintereście, na które serdecznie zapraszamy. Warto podzielić się ze swoimi znajomymi pinami, które was zachwyciły. 
Zespół się rozrasta!

Kilka tygodni temu nasz skromny – dwuosobowy do tej pory – zespół powiększył się o nowego boardgamedesigner’a. Daniel Budacz to doktor in spe historii (absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie), którego  poznałem na domowym konwencie gier strategicznych jakieś 8-9 lat temu. Daniel oprócz zamiłowania do gier o tematyce historycznej przejawia skłonności fantazogenne – planuje stworzyć szybką, intuicyjną i oryginalną karciankę w klimatach fantasy. Na swoim koncie ma wydanie jednej historycznej gry edukacyjnej – Władcy Beskidów, o której napisze wkrótce nieco więcej. 

Na dzisiaj to koniec newsów. Miłego wieczoru!


2 komentarze:

  1. Król Żebraków? Czyżby XVI-wieczna gra? ;-D i to jeszcze mająca miejsce w Krakowie?? :>

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam na piekło okopów, niesamowity ten pan z Wąsem :P

    OdpowiedzUsuń