niedziela, 5 października 2014

Planszówki na Narodowym

Z Krakowa wyruszyliśmy o godzinie 5.00 a wróciliśmy już następnego dnia (czyli dzisiaj) koło 2.00 w nocy. Wszystko to aby przez cały dzień móc spotkać się z warszawskimi miłośnikami gier planszowych na stołecznym konwencie Planszówki na Narodowym. Organizowany wewnątrz stadionu na lewym brzegu Wisły konwent, przyciągnął wedle szacunków organizatorów ok. 6000 uczestników i kilkunastu wystawców. Dla nas był to debiut w tym miejscu, zakończony niewątpliwym sukcesem. W ciągu 12 godzin rozegraliśmy kilkadziesiąt partii w nasze dwie gry – Rok 1863 oraz ciągle pachnącą nowością Przepustkę. Jeszcze więcej osób zdołaliśmy nauczyć ich zasad lub chociaż skrótowo objaśnić mechanikę. Złożyliśmy kilka autografów, przekazaliśmy parę egzemplarzy recenzenckich i obdarowaliśmy kilka instytucji naszymi tytułami – niech służą popularyzacji historii Polski. Cieszyły nas pytania na temat naszych zapowiedzi - Piekła okopów oraz Byle do pierwszego. Pierwsza z tych gier ukaże się w ciągu miesiąca.
Wchłonęliśmy kilka litrów kawy, straciliśmy głos i złożyliśmy własnoręcznie ok. 300 folderów naszego wydawnictwa. Ale było warto, dziękujemy za zaproszenie!
To kuuuuuupisz...?


Na koniec spotkania przeprowadziliśmy pierwszy oficjalny turniej Przepustki. Na dwóch stołach rywalizowało łącznie 9 osób o tytuł Króla Łazików i Puchar Gefrajtra Kani Kaniowskiego. Opanowanie, spokój i chłodna kalkulacja ruchów przyniosła sukces Panu Sebastianowi Smydzie, który zgromadził aż 29 punktów. Drugie miejsce zajął Pan Szymon Cydzik (21 punktów), natomiast trzecie miejsce przypadło Pani Agacie z 18 punktami. Gratulujemy zwycięzcom.

Uczestnicy turnieju, fot. Piotr Krzystek
Oczywiście ciągle instrukcję Przepustki w wersji on-line można przeczytać tutaj.


Mamy również kolejną dobrą wiadomość. Zacisnęliśmy współpracę z kolegami z FabrykiGier Historycznych – Michałem i Adamem. Na imprezach, na których będziemy się pojawić będzie można dostać większość ich cenionych tytułów: Bohaterów Wyklętych, Arkę Zwierzaków oraz nowość First to Fight. Oczywiście nasza umowa obowiązuje w dwie strony – chcecie nabyć Rok 1863? Zgłoście się na konwencie do chłopaków z FGH. 

Gra First to Fight Fabryki Gier Historycznych

1 komentarz: