wtorek, 16 grudnia 2014

Planszówkowy Prezent Świąteczny za 199 zł
Dziś jest wtorek, 16 grudnia. Zostało nam jeszcze 8 dni na przygotowanie najbliższym wyjątkowych upominków. Niewątpliwie do takich należą gry planszowe, do których możemy zasiąść w rodzinnym gronie od razu po wigilijnej kolacji. Szczególnie gry o tematyce historycznej dodatkowo podnoszą jakość prezentu, gdyż pozytywnie wpłyną na pęd do wiedzy młodego pokolenia. Jeśli więc chcesz podarować swojemu rodzeństwu, dzieciom, wnukom, kuzynom lub po prostu dobrym znajomym mądry i pięknie wyglądający podarek, nie wahaj się wybrać Planszówkowego Prezentu Świątecznego

Wydawnictwo ALTER przygotowało w jednym zestawie aż 3 gry, które mogą stać się osobnymi paczkami pod choinkę. W skład pakietu wchodzi nasza długo wyczekiwana nowość - Piekło Okopów, a także familijna Przepustka i nigdy nie nudząca się karcianka Rok 1863.

Planszówkowy Prezent Świąteczny zamówisz w:


Nie zastanawiaj się zbyt długo, Święta już tuż tuż!Piekło okopów [NOWOŚĆ]Piekło okopów to taktyczna gra planszowa przedstawiająca walki pozycyjne na froncie zachodnim Wielkiej Wojny. 

W grze znajduje się plansza, 4 talie kart, kilkadziesiąt żetonów, 3 plansze sztabu, kafelki umocnień, kostki oraz instrukcja a także „Poradnik Taktyka”. Do wyboru mamy Brytyjczyków, Francuzów oraz Niemców, a na kartach spotkamy m.in. Kompanię Bajończyków oraz Błękitną Armię.


Gra dla 2 osób w wieku od 12 lat.


PrzepustkaPrzepustka to familijna gra, w której wcielamy się w role polskich legionistów, którzy w krwawych bojach zasłużyli na tytułową przepustkę. Mają oni tylko kilka dni by zdążyć odwiedzić rodzinę oraz ukochaną narzeczoną. 

Proste zasady, piękne ilustracje i mnóstwo historycznych ciekawostek dotyczących dziejów legionistów Piłsudskiego i Hallera. 


Gra dla 2 do 5 osób w wieku od 8 lat.Rok 1863 (I wydanie)


Rok 1863 to karciana gra semi-kooperacyjna, w której przyjdzie nam tworzyć powstańcze partie i wspólnie z oddziałami innych graczy, brać udział w nierównych bojach z Moskalami. 
Gra została okraszona ilustracjami z epoki, a także cytatami z ówczesnych wspomnień, listów i pieśni.  
Rok 1863 otrzymał nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie na najlepsze obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego w 2013 r.

Gra dla 2 do 4 osób w wieku od 10 lat. 


2 komentarze:

  1. Osobiście, z wymienionych gier, grałem jedynie w piekło okopów. Gra bardzo mi się spodobała, głównie ze względu na tematykę. Jednak do gry w taktyczne planszówki potrzeba dobrego partnera, a to nie zawsze takie proste. Jeśli planujesz kiedyś odświeżyć bloga to zachęcam do lektury artykułu https://www.grupa-tense.pl/blog/kiedy-potrzebny-jest-rebranding-marki/.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Grałam we wszystkie trzy gry i są naprawdę świetne. Przykro mi oczywiście, że blog się nie aktualizuje niestety :( Zapraszam dlatego też ludzi którzy tu zaglądają do mnie na stronę http://pozyczkionlinebezzaswiadczen.pl/pozyczka-dla-zadluzonych-salvus-money/.

      Usuń